Türkiye’de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Arttırılması Operasyonu (IQVET)
METAL KAYNAĞI UYGULAMALARINDA INSPEKTÖR EĞİTİMCİLER
Bu yayın Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mali katkısıyla hazırlanmıştır.Bu yayının içeriğinden yalnızca Dikmen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sorumludur ve bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği veya Türkiye Cumhuriyeti’nin görüş ve tutumunu yansıtmamaktadır.

Proje Hakkında

Proje Hakkında

Ülkemizde metal kaynaklı imalatın hayati derecede önem taşıdığı alanlardaki yatırımlar oldukça büyük önem kazanmıştır. Kaynaklı çelik yapılardaki artış (çelik konstrüksiyon), enerji sektöründe yapılan/planlanan yatırımlar (enerji santralleri (termik, nükleer), barajlar, boru hatları gibi), otomotiv sektöründeki gelişmeler bu alanlarda çalışacak nitelikli personel gereksinimi de ortaya çıkarmaktadır.

Türk firmalarının yalnızca yurt içerisinde değil, tüm dünya ölçeğinde de benzeri yatırımlar içerisinde yer alması, nitelikli personel gereksinimi ülke sınırları dışına da taşımaktadır. Nitelikli personel gereksinimi, kaynaklı ürünlerin/sistemlerin tasarımı, üretimi ile bu alanlarda kalite sağlama ve kalite kontrol uygulamalarında ortaya çıkmaktadır.Projemiz hedef grubumuz mesleki eğitimcilerimiz Teknik Eğitim Fakültelerimizin lisans programlarını tamamlamalarına karşın metal kaynak alanlarındaki uygulamalı eğitimleri yeni teknolojileri kapsamadığı gibi programları da uluslar arası akredite edilmemiştir.

Ülkemizin nitelikli iş gücü talebini karşılamak amacı ile kurulan mesleki eğitim kurumlarımızda yapılan eğitim maalesef gelişen piyasa talepleri doğrultusunda olamamıştır. İş piyasasının talepleri doğrultusunda nitelikli personel ise; uluslararası yönergelere uygun eğitimler almış, uluslararası geçerlilik ve saygınlıkta belgeye sahip uzman kişiler olarak ifade edilebilir. 
 
METAL KAYNAĞI UYGULAMALARINDA INSPEKTÖR EĞİTİMCİLER” isimli projemizin uygulanmasıyla; öncelikle meslek alana yönelik Başkent Ankara ilimizde ve bölgemizdeki öğretmenlerimizin niteliklerinin arttırılması, proje sahibi Dikmen Teknik  veEML, ortağı İncirli Teknik ve EML’nin proje hedefimiz doğrultusunda teknolojik cihazlar ile donatılması mesleki eğitim kurumlarımızın nitelikleri ve kapasiteleri artacaktır.

Örgün eğitimdeki öğrencilerimiz ve Yaşam Boyu Öğrenim alanında yapacağımız kaliteli eğitimler ile binlerce yurttaşımız özel organizasyonlara gerek duymadan okullarımız ve öğretmenlerimiz vasıtasıyla uluslar arası niteliklere ve belgelere kavuşacaklardır.

Bu alanda gelişen iş piyasasının taleplerini karşılayarak okullarımızdaki mesleki ve teknik eğitimin cazibesinin artması ve piyasansın nitelikli iş gücü talebinin karşılanmasıyla ülkemizin AB’ye nitelikli kalifiye iş gücü ile katılımına katkı sağlayacaklardır.
 
keçiören düğün salonu keçiören toplantı salonu keçiören düğün salonları ankara düğün salonu keçiören nikah salonu ray dolap ankara mutfak dolabı ankara banyo dolabı ankara vestiyer ankara duvar ünitesi ankara gardrop ankara tv ünitesi ankara vestiyer duvar ünitesi tv ünitesi gardrop mobilya mobilya ankara bamya çorbası etli ekmek mevlana pide bıçak arası konya tandır kuzu tandır fotokopi makinası fotokopi web tasarımı ankara tercüme büroları ankara tercüme simultane tercüme fotokopi makinası kiralama fotokopi makinası satışı fotokopi makinası tamiri turizm web sitesi doğu ekspresi turu